"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Aqua Blue Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Хотелот е отворен 2005 година, во понуда има 226 сместувачки единици распоредени во неколку трикатни згради. Гостите имаат на располагање неколку a la carte ресторани, барови и голем избор на спортски активности. Гостите на хотелот можат да користат одредени содржини на хотелот Beach Albatros. Може да се релаксираат покрај базените или да уживаат во некој од третманите во Велнес центарот.
Јавање на камили, нуркање и одбојка на плажа се на располагање, а мирните води на Црвеното море се на само на 1км од хотелот.
За децата има мини клуб (4-12 години), аква парк (во хотелот Beach Albatros), детски базен. 

Плажа
Се наоѓа на околу 450м од плажа, мал дел е со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а најголемиот дел е област за капење. Користењето чадори за сонце и лежалки е бесплатно.
Facilities
Услуга за перење и пеглање, лекар, продавници.
Локација
Хотелот се наоѓа на само 12 км од аеродромот во Хургада и околу 12 км од центарот на Хургада.

Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All inclusive - појадок, бранч, ручек, вечера, доцна вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Концептот вклучува и закуски, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот има неколку опции за јадење, од кои египетски специјалитети во ресторанот “Le marche”. Гостите имаат на располагање два a la carte ресторани - La Saporita (италијански ресторан) и Tandoori (азиски ресторан), како и неколку барови - Melody Bar, Lobby Bar, Irish Pub и Concerto Bar.
Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, наргиле, a la carte ресторани.

Хотелот го задржува правото да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).Спорт и рекреација
Хотелот нуди 4 базени, аква парк со 9 тобогани и 2 загреани базени на отворено, тениски игралишта (во хотелот Beach Albatros Resort), терен за одбојка, пинг-понг, мини голф (во хотелот Beach Albatros Resort), дневна и вечерна анимација, Wi-Fi интернет на јавни места. Исто така има и СПА и Велнес центар и бесплатен шатл превоз за до плажа. 
Се плаќа: осветлување на теренот за мини голф и тениски терени, спортови на вода, билијард.


Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Хотелот нуди 226 сместувачки единици и сите имаат клима уред, SAT LCD TV, сеф, мини бар, фен за коса, поглед на градина или базен.
Се доплаќа: телефон, услуга во соба.
Band Text
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
За хотелот:

Aqua Blue Resort Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.