"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Ali Baba Palace Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Комплексот е отворен во 2000 година, зафаќа површина од околу 120.000 м2 и нуди 756 сместувачки единици. Гостите имаат на располагање голем избор на активности во рамките на комплексот, неколку базени, аква парк и неколку ресторани и барови.

За деца има мини клуб (за возраст од 4-12 години), детски базен, аква парк, игралиште.
Плажа
Хотелот се наоѓа на сопствена песочна плажа, еден помал дел е со корален гребен што привлекува голем број љубители на подводниот свет, а другиот дел е прекрасна област за капење. Употребата на чадори за сонце и лежалки на плажа е бесплатна.
Facilities
Услуги за перење и пеглање, rent-a-car, продавници, сала за состаноци, сеф на рецепција (бесплатно).
Локација
Се наоѓа на околу 11 км од аеродромот и на околу 18 км од центарот на Хургада.
Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All inclusive - појадок, ручек, вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според хотелските правила). Концептот вклучува домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, закуски, колачи и сладолед. Покрај главниот ресторан, гостите можат да уживаат и во Bella Italia (италијанска кујна), Zomorodah (ориентална кујна) и Sesame (азиска кујна). Во понуда на хотелот се и неколку барови - Lobby Bar, Pool Bar, Beach Bar и 40 Thieves Disco. 

Се плаќа: Moorish Cafe, a la carte restoran Sesame (азиска кујна), Ali Baba Sushi Restaurant, свежо цедени сокови, витамин бар, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
Спорт и рекреација
Хотелот нуди неколку базени, базен за деца, аква парк за деца, аква парк за тинејџери, 2 терени за тенис, терен за кошарка и фудбал, пинг-понг, одбојка, мини голф, анимации, фитнес центар, часови за танц.

Се плаќа: билијард, спортови на вода, часови по нуркање, Wi-Fi интернет, куглање, опрема за тенис.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување

Хотелот располага со 756 сместувачки единици и сите имаат балкон / тераса, клима уред, SAT LCD TV, фен за коса, мини бар. Стандардните соби имаат поглед кон градината или базенот и се со големина од 33-35м2 (мал број соби имаат поглед на море). Фамилијарните соби се состојат од две соби со површина од 33-35м2 (во едната соба има брачен кревет, а во другата два единечни кревети), собите се одделени со врата.

 

Се плаќа: услуга во соба, телефон.


Band Text
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Гостите можат да го користат фитнес центарот без доплата.

Се плаќа: масажи, третмани на лице и тело, амам, сауна, џакузи, салон за убавина
Пансион
Хотелот работи на услуга All inclusive.
За хотелот:

Ali Baba Palace Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.