"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Albatros Aqua Park Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Хотелот е отворен во 2000 година и е дел од познатиот ланец хотели Pickalbatros. Се наоѓа зад Beach Albatros Resort, од кој го дели улицата. Се состои од трикатни згради и нуди 296 сместувачки единици. Гостите имаат на располагање аква парк, како и голем избор на активности за деца и стари лица, неколку ресторани и барови.

За деца има детски клуб (4-12 години), игралиште (едно во Albatros Aqua Park  и едно во хотелот Albatros Aqua Vista), базени, аква парк.
Плажа
Хотелот е на втора линија,  ја користи плажата на хотелот Beach Albatros, од која е оддалечен околу 500м и до која има редовен превоз. Плажата има мал дел со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а најголемиот дел е област за капење. Чадори, лежалки и пешкири за на плажа се вклучени во цената.
Facilities
Хотелот Albatros Aqua Park има рецепција, ресторан, бар, снек бар, базени за возрасни и деца, аква парк, прекрасна градина со сончева тераса, амам, фитнес центар, сауна, детски клуб, пинг-понг, Wi-Fi интернет во фоајето бар, менувачница, сеф, а со доплата на лице место, перење, чистење, пеглање, чување деца, како и услуги за спа и велнес центар.
Услови за деца
јадења за деца
детски базен
детски клуб
игралиште
Забелешки
Домашни миленици не се дозволени во хотелот Albatros Aqua Park 4*.

Наводите за содржината на одредени услуги или содржина обезбедена од сместувачкиот објект не мора да подразбираат нивно бесплатно користење. Не вклучува потрошувачка на пијалоци од мини бар или мини фрижидер во хотелската соба или сместувачката единица, гледање на одредени ТВ канали во сместувачката единица, употреба на масажа, спа центар, сауна, џакузи, фитнес, парна или турска бања, сеф, телефон, интернет, спортови на вода - моторизирани и немоторизирани, храна и пијалоци во барови и ресторани A la Carte, депозит за пешкири, користење на спортски терени, изнајмување опрема, рекети и тениски топчиња, употреба на хемиско чистење, пеглање и перење алишта, паркинг, гаража, билет за аква парк и слично. Доплата, на самото место, на рецепцијата во хотелот, за користење на одредени хотелски услуги. Детални информации за доплатата и цената на хотелските услуги, како и работното време на баровите, рестораните и хотелските капацитети се достапни по пристигнувањето во хотелот, на рецепцијата на хотелот.

Барањата и забелешките во резервацијата не се составен дел од договорот, т.е. тие не се договорна обврска и затоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето не може да влијае на бројот на спрат, положбата на собата, големината на креветот, софата, фотелјата и дополнителното легло. Распределбата на просториите во хотелот се врши исклучиво од страна на рецепционата служба, по пристигнувањето во хотелот.
Локација
Хотелот Albatros Aqua Park 4* се наоѓа на излезот од Мемша, на патот Сафага. Оддалечен е 2,5 км од Сакала и 7 км од аеродромот.Хотелот се наоѓа на 15 км од центарот на градот. Тој е дел од познатиот ланец хотели „Pickalbatros“
Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, бранч, ручек и вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Во склоп на хотелот има и италијански ресторан Alfredo и азиски ресторан Mandarin, како и неколку барови - Columbus Bar, Olympus Pool Bar, Sports Bar, Reds Sky Bar (во хотелот Beach Albatros Resort) и дискотека (во хотелот Aqua Blu). Концептот вклучува и закуски, сладолед (во Food Court во хотелот Aqua Blu), локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Се плаќа: Shisha Corner, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци и сè друго надвор од концептот.

Спорт и рекреација
Хотелот има 9 базени (3 базени со 9 тобогани, 5 базени за возрасни и 1 детски базен), ватерполо, аеробик и гимнастика, куглање, одбојка, тениско игралиште (дополнително се плаќа опрема и осветлување), пинг-понг, анимации Wi-Fi интернет во фоајето. Гостите на овој хотел можат да ги користат објектите на хотелот Aqua Blu - 7 базени, од кои едниот е базен со бранови, 3 базени за возрасни и 3 базени за деца со 16 тобогани. Исто така, гостите имаат на располагање објекти на хотелот Aqua Vista - 6 базени, од кои 4 се за возрасни, 1 детски базен и 1 спортски базен, што се доплаќа.

Се плаќа: спортови на вода, центар за нуркање, билијард.
Дополнителни информации

Сместување
Собите во хотелот се погодни за семејства и за парови, се пространи и имаат модерен мебел.Стандардната соба е двокреветна (два единечни кревети или брачен кревет) или двокреветна со дополнително легло (два единечни кревети или брачен кревет и дополнително легло) и има балкон / тераса, бања (туш / када), сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, телефон, производител на чај и кафе, сеф, фен за коса.
Семејните соби се две стандардни соби поврзани со врата. Едната соба има брачен кревет, а другата има два единечни кревети.
Некои од собите имаат балкони со поглед кон градина или базен.
Band Text
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Масажи, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, марокански амам, салон за убавина и фризерски салон.
Пансион
All inclusive - се вклучено според правилата на хотелот Albatros Aqua Park 4*. Во хотелот има ресторан кој служи регионална и интернационална кујна.

All Inclusive во главниот ресторан врз база на шведска маса:

појадок од 07:00 до 10:00 часот
ручек од 12:30 до 14:30 часот
вечера од 18:30 до 21:30 часот
закуски од 11:00 до 14:00 часот и од 15:30 до 17:30 часот
локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10:00 до 18:00 часот во барот на плажа и базен, како и во лоби бар од 10:00 до 23:00 часот.

All inclusive концепт на хотелот Albatros Aqua Park 4*не вклучува: увезени пијалоци, специјални вина, флаширани и конзервирани пијалоци, свежи овошни сокови, собна услуга и се горе ненаведено. A la Carte ресторани со резервација и доплата.

Во хотелите кои обезбедуваат услуга на исхрана - самопослужување, избор на повеќе јадења, правилото на хотелот е дека поради недоволен број на гости или други фактори, во некои периоди, или во сезона или надвор од сезона, се служи мени наместо шведска маса, што не влијае за квалитетот на дадената услуга.

За хотелот:


Albatros Aqua Park Resort Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.